Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları ve Kullanımı :

Doğal Elma Sirkeleri

Elma Sirkesi birçok fazdasının yanında düzenli kullanımda sindirim sisteminizi düzenler, metobolizmayı hızlandırır ve bu sayede zayıflamanıza yardımcı olur.

Zayıflamak için Elma Sirkesi :

Elma Sirkesi düzenli kullanımda metobolizmanızı hızlandırır. Bu sayede gün içirisinde daha zinde olur daha çok kalori yakar ve zayıflamanıza etki eder. Elma sirkesi aynı zamanda bağırsak ve sindirim sisteminizi düzenler. Bağırsakta oluşan zararlı bakterilerin oranını düşürür. Özellikle Candida Mantarına karşı etkilidir. Sindirim sisteminizi düzenleyerek bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Bu sayede bağırsak ve sindirim sistemi kaynaklı problemlerinizin giderilmesinde etki gösterir, kilo kontrolü sağlayarak ve zayıflamanıza yardımcı olur.

Ayrıca Elma Sirkesi düzenli olarak kullanıldığında göbek, karın ve bel bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olur. bu bölgelerde belirgin incelme sağlanır.

[su_spacer]
Elma Sirkesi Bölgesel incelmeye yardımcı olur

Bölgesel zayıflamaya ve incelmeye yardımcı olur. Göbek, bel ve basen bölgesindeki yağlanmayı azaltır. 

Elma sirkesinin karaciğeri onarıcı özelliği bilinmektedir. Bel, basen ve göbek bölgesindeki yağlanmaların bir kısmı karaciğerin yağlanması ile alakalı olabilir. Elma sirkesi karaciğere iyi gelmektedir. bu sayede Karaciğer bozukluklarından kaynaklanan karaciğer yağlanması ve bölgesel yağlanma sorununun düzelmesine yardımcı olarak bölgesel incelme sağlar.

Sirke İnsülün Duyarlılığını Geliştirir: Göbek, bel ve basen bölgesindeki yağlanmanın bir diğer nedenide insülin direncinin artmasıdır. Son çalışmalara göre, elma sirkesi vücutdaki insülin direnci gücünü azaltır. Bu sayedede bölgesel yağlanmanın azalmasına ayrdımcı olur.

Yatmadan önce alınması durumunda da, kan şekeri seviyesini düşürür. Diyabet ve sorunu olan insanlar için% 19,% 34 oranında  insülin duyarlılığını artırır.

Zayıflamak için Elma Sirkesi Kullanımı :

Her sabah aç karna ve akşamları yatmadan hemen önce yarım çay bardağı Avda Natural Elma sirkesine ılık su eklenerek 1 çay bardağı halinde yudum yudum içilir.

Elma sirkesi, sayısız faydası ve farklı kullanım alanıyla, sadece salata sosu olmaktan çok daha fazlasını hak etmektedir. Sebep ne olursa olsun elma sirkesini günlük hayatımıza dahil etmek gerekiyor.

Avda Natural Organik Elma Sirkesinin düzenli kullanımda etkili 15 faydası :

1- Tamamen Doğal Ürün Kullanımı : Avda Natural Elma sirkesi tamamen doğal bir üründür. Doğal fermantasyon yöntemi kullanılarak üretilmektedir. Avda Natural Elma sirkesi kullanarak evinizde ve günlük yaşantınızda doğal olmayan kimyasal ürünlerin tüketimini azaltabilirsiniz.

2- Avda Natural Elma sirkesi ile Saç Bakımı : Saçlarınızı şampuanladıktan sonra elma sirkesi ile durularsanız daha parlak ve hacimli olmalarına yardımcı olabilirsiniz. Boş bir şampuan şişesine yarım yemek kaşığı elma sirkesi ve bir fincan soğuk su koyarak çalkalayın. Etkili sonuç için haftada iki kez şampuan sonrası bu elma sirkeli su ile durulama yapmanız yeterli olacaktır.

3- Avda Natural Doğal Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı : Doğal elma sirkesi cildinizin pH dengesini düzenleyebilir. Her zaman kullandığınız yüz toniğiniz yerine, bir ölçü elma sirkesini 2 ölçü su ile seyreltin ve bu karışımı bir pamukla yüzünüze yayın. Bunu akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra ve sabah nemlendirici olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca yüz lekelerinin veya sivilce izlerinin hafiflemesi için, lekeler üzerine parmak ucunuzla elma sirkesi sürüp, yıkamadan ve silmeden yatabilirsiniz.

Elma sirkesi siğil tedavisinde de etkilidir. Gece yatmadan önce bir parça pamuğu elma sirkesi ile ıslatın ve pamuğu siğilin üzerine koyup yara bandı ile kapatın. Sabaha kadar açmayın. Elma sirkesinin keskin bir kokusu vardır evet ama siğili düşürecek kadar etkili olabilir. Siğilin geri dönmemesi için aynı işlemi birkaç gün daha tekrarlayın.

4- Avda Natural Organik ve Doğal Elma sirkesi ile Diş Bakımı : Avda Natural sirke dişteki lekelerin temizlenmesinde yardımcı olabilir. Dişlerinizi elma sirkesi ile ovun ve ağzınızı su ile çalkalayın.

5- Avda Natural Organik & Doğal Elma Sirkesi Güneş Yanıkları için Kullanımı : Güneş yanıkları için, banyo suyuna bir fincan elma sirkesi ekleyin ve 10 dk içinde bekleyin.

6- Traş Losyonu Olarak Kullanımı : Elma sirkesi doğal bir tıraş sonrası losyonu olarak kullanılabilir. Eşit miktarda elma sirkesi ve suyu bir şişede karıştırın ve çalkalayıp yüzünüze uygulayın.

7- El ve Ayak Masajı için Kullanımı : Yorgun ellerinizi ve ayaklarınızı elma sirkesi ile ovalarsanız el ve ayak masajı kadar faydasını görürsünüz.

8- Zayıflama ve Kilo vermek amaçlı Kullanım : Elma sirkesi kilo vermeye yardımcı olabilir. Günlük kilo kontrolü için iki çay kaşığı elma sirkesini yarım litre suya katın ve bu suyu gün boyunca yudumlayın.

9- Karın ve Bel Çevresi Yağlarının Yakımı için Kullanım : 2009’da yayınlanan bir çalışmada, 12 hafta düzenli kullanılan elma sirkesinin, karın yağlarını yakarak bel çevresini daralttığı belirtilmektedir.

10- Beden Dengesini Düzenlemek için Kullanım : Elma sirkesi, tüm iç beden sisteminizi dengeler. Beden, sürekli bir denge durumuna ulaşmak için çabalamaktadır. Elma sirkesi bedenin sağlıklı alkali pH düzeyine erişmesi için yardımcı olur.

11- Toksin Atıcı Etkisi : Bedenin pH dengesine yardımcı olmasının bir sonucu olarak, elma sirkesi toksin atıcı etki yapmaktadır. Araştırmalar kardiyovasküler dolaşımı geliştirdiğini ve karaciğeri temizlediğini göstermektedir.

12- Unutkanlık ve Mantar  Hastalıkları için Kullanım : Elma sirkesi; yorgunluk, unutkanlık, şeker yeme isteği gibi semptomlara yol açabilen mantar hastalıklarının tedavisinde de yardımcı olabilir.

13- Mide Yanması ve Mide Asidinin tedavisi : İçeriğinde doğal oluşan asitik asit olan Avda Natural Elma Sirkesi ile mide asidinin tedavisi çok tuhaf gelebilir, Ancak araştırmalar mide yanmasına elma sirkesinin iyi geldiğini göstermektedir. Bir çay kaşığı elma sirkesini yutup üzerine bir bardak su için. Ancak ülseriniz varsa elma sirkesini tek başına içmeyin.

14- Pire Kovucu Etkisi : Elma sirkesi evcil hayvanlarda pire kovucu olarak kullanılabilir. 1 ölçü elma sirkesi ile bir ölçü suyu karıştırıp evcil hayvanınızın tüm kürküne spreyle püskürtün ve birkaç gün tekrarlayın. Pire varsa yok olacaktır.

15- Temizlik için Kullanımı : Elma sirkesi tuvaletlerin temizlenmesinde kullanılabilir. Klozetin içerisine biraz elma sirkesi dökün ve suyunu çekmeden bir gece bekletin. Bulaşık makinelerinde de deterjan yerine elma sirkesi kullanabilirsiniz.
Ayrıca bir ölçü elma sirkesi-bir ölçü su karışımı ile fırın içi, mutfak tezgahı, cam ve ayna temizliği yapılabilir…

Uzmanlar sirkeyi diğer maddelerle inceltmeden kullanmayı önermiyorlar, bu yüzden sirke mutlaka, bal, su ve bezneri maddelerle inceltilerek tüketilmelidir.

Sirkenin diyabet hastaları için bazı faydaları var ama yanlış ve fazla tüketimi bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Trecih edilen dozaj günde en fazla 1-2 yemek kaşığıdır, bu dozaj diyabet hastaları için geçerlidir. Bunun yanında mümkün olduğunca minimum miktarda tüketilmelidir ve her zaman organik, pastörize edilmemiş sirkeler tercih edilmelidir. Ayrıca sirkenin sindirim sitemi mukus zarına zarar verdiğini göz önünde bulundurmalısınız.

Avda Natural Doğal Elma Sirkeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir